slide_baza slide_stacja paliw slide_zwik slide-2 slide_biogaz slide_oczyszcz slide_tabor
 
 
 
 
 

IV Płońska Konferencja Odpadowa

 
 
 
 

28 września 2016 r. w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku odbyła się „IV płońska konferencja odpadowa - gospodarka o obiegu zamkniętym nowym wyzwaniem dla gmin".
Organizatorami konferencji byli Urząd Miejski w Płońsku oraz PGK w Płońsku Sp. z o.o.

Konferencja zorganizowana została pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Krajowej Izby Gospodarczej oraz Związku Miast Polskich i objęła swoim zasięgiem samorządy członkowskie Związku Miast Polskich oraz zainteresowane samorządy z terenu kraju.

Uczestnikami konferencji byli też przedstawiciele norweskiej Gminy Nes oraz jej spółki komunalnej Esval Miljopark, z którymi PGK w Płońsku Sp. z o.o. rozpoczęło współpracę w ramach projektu "Polsko-noerweska platoforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu" realizowanego przez Związek Miast Polskich i norweski KS.

W konferencji udział wzięli m. in. Pani Urszula Pawlak z Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Pan Krzysztof Kawczyński - Przewodniczący Komitetu Ochrony Środowiska Krajowej Izby Gospodarczej, Pan Tomasz Potkański ze Związku Miast Polskich, Pan Krzyszof Choromański ekspert ze Związku Miast Polskich i Pani Marta Wronkowska z Esval Miljopark w Norwegii.

Konferencja miała za zadanie dostarczyć informacje pozwalające doskonalić wdrożone w poszczególnych gminach rozwiązania w oparciu o wypracowane dobre praktyki oraz propagowanie rozwiązań, które pozwolą na zagospodarowanie odpadów w zgodzie z ideą gospodarki o obiegu zamkniętym.

Po obradach uczestnicy konferencji zwiedzali Zakład Zagospodarowania Odpadów, PSZOK i biogazownię na terenie Oczyszczalni Ścieków w Poświętnem.